tüp bebek ankara - tup bebek ankara - tupbebekankara

Yükleniyor...


star star star star star Rating 4.2 26 toplam görüntüleme

Erkeklerde kısırlık sorunu

Erkeklerde kısırlık sorunu kadınlar gibi erkekler için de doğurganlık testleri var. Ve kimse asla bu tür meselelerin olasılığını göz ardı etmemelidir. Çoğu zaman sosyal stigma nedeniyle erkekler, testi erken yaşta yaptırmanın önemli olmasına rağmen, bu tür testleri geciktirmektedir. Kısırlık, böyle bir sınava uygun testler olmadan algılanamayan bir konudur, bu nedenle böyle bir sınava girmek, kendini tanımak, dikkatli olmak ve gerekli önlemleri almaktan başka bir şey değildir. Dahası, erken yaşta bir test yapılması da olası semptomların daha iyi ve etkili bir şekilde daraltılmasını sağlar. Herhangi bir tedaviye doğru ilk adım kesinlikle gerekli müdahaleden önce gelen teşhisdir. Erkekler için yapılan bu test genellikle bir semen analizini içerir. Hızlı, verimli ve önemlidir. Bu konuda ortak bir testtir. Anormal semen testi sonucu durumunda, doktor biraz daha testle onu takip edebilir. Peki neden sperm analizi çok önemlidir? Sonuçta ne algılar? Bu test çok önemlidir çünkü aşağıdakiler gibi bazı önemli kaygıları ve koşulları tespit etmeye yardımcı olur:

  1. Azospermi: Bu, semen örneğinde sperm bulunmadığı bir durumdur
  2. Oligospermi: Bu durumda sperm sayısı düşüktür.
  3. Motilite: Bu durum spermin hareketliliği ile ilgilidir, bu da yumurtayı dölleme şansını sabote eder.
  4. Teratozoospermi: Bu durumda, problem erkeklerde spermin morfolojisi ile ilgilidir.

Bunların dışında, doktorun daha alakalı kan ve idrar testlerine güvenebilmesi için başka sebepler olabilir. Erkek kısırlığının diğer bazı ortak nedeni:

  1. Aşırı egzersiz: Evet, çok fazla şey iyi değil. Aşırı egzersiz vücudu zorlar ve aşırı steroid hormonlarının salınımına neden olabilir ve böylece doğurganlığı etkiler.
  2. Stres, erkek ve dişinin her iki cinsinde kısırlığın yaygın bir nedenidir.
  3. Obezite, fertiliteyi etkileyebilecek bir başka faktördür.
  4. Uyuşturucu kullanımı: Bu hem erkek hem de kadınlar için ortak bir nedendir. Sigara içmek, aşırı alkol tüketimi, esrarın tümü hem kadın hem de erkeklerde kısırlık nedenlerine neden olabilir.
  5. Yüksek ısıya ve sıcaklığa maruz kalma.

Şimdi tedavi bölümüne geçelim: Erkek kısırlığını düşünebilir misiniz? Evet. Nasıl? Bunu açıklayalım. Önümüzdeki çağda erkek kısırlığının çözümü için en güvenilir ve tercih edilen yollardan biri IUI'dir. 


DİĞER KONULAR