tüp bebek ankara - tup bebek ankara - tupbebekankara

Yükleniyor...


star star star star star Rating 4.2 33 toplam görüntüleme

Polikistik Over Sendromu Doğal Olarak Tedavi Edilmesi

Polikistik Over Sendromu Doğal Olarak Tedavi Edilmesi kadınlar arasında çok yaygın bir endokrin durumu olan hormonal bir dengesizliktir. Genellikle kadınları üreme yaşlarındayken etkiler. Hormonların herhangi birinin içindeki bir dengesizlik bu hormonal bozukluğa yol açar. Sebepleri karmaşık olmakla birlikte, doğru beslenme ve sağlıklı bir yaşam tarzıyla kolayca çözülebilir. 

Polikistik Over Sendromu nedenleri nelerdir?

Polikistik Over Sendromu için özel bir sebep yoktur, ancak buna katkıda bulunan faktörlerin bazıları şunlardır: 1. Yumurtalıkların aşırı androjen üretimi, hirsutizm ve akneye yol açabilir. 2. İnsülin, insan vücudundaki kan şekeri seviyesini düzenler. Vücutta aşırı insülin üretimi, erkek hormonları olan androjenlerin üretilmesine neden olur. Bu artan üretim yumurtlamada zorluğa neden olur. 3. Ayrıca kadınlarda belirli bir genetik korelasyonun mevcut olabileceği kalıtım olabilir. 4. Polikistik Over Sendromu olan kadınlar, polikistik yumurtalıklarının androjen üretmesine neden olabilecek düşük dereceli bir iltihaplanma yaşarlar.

Polikistik Over Sendromu Doğal Olarak Nasıl Tedavi Edilir?

Polikistik Over Sendromunda Doğru tanı

Polikistik Over Sendromu kadınlar arasında çok yaygın bir sorundur, çocuk doğurma çağındaki kadınların yüzde 6 ila 21'ini etkiler.” Ancak üzücü gerçek şu ki daha az bu kadınların yüzde 50'sinden fazlası doğru olarak teşhis edilmiştir. Bunun nedeni, bu sorun hakkında daha az farkındalık ve semptomları hakkında daha az farkındalık olmasıdır. Bu tedavi edilmezse, metabolik sendrom, hipertansiyon, yüksek kolesterol ve diyabet riskini artırabilir.

Polikistik Over Sendromunun belirtileri

Bazı insanlar Polikistik Over Sendromu semptomları yaşamalarının başından itibaren yaşamaya başlar. Belirtiler kadının vücuduna ve sağlığına bağlı olarak değişebilir. Polikistik Over Sendromun sık bildirilen bazı belirti ve semptomları: 1. Akne 2. Cilt kararan 3. Yüzde ve vücutta kılların artmış veya anormal büyümesi 4. Düzensiz adet döngüsü 5. Polikistik yumurtalıklar 6. Cilt etiketleri 7. saç inceltme 8. Kilo alımı

Polikistik Over Sendromunun nedeniyle ne olur?

Bu hastalık nedeniyle bazı yaygın komplikasyonlar şunlardır: 1. Anormal uterin kanama 2. Depresyon dahil olmak üzere psikolojik bozukluklar 3. Yeme bozuklukları 4. Endometrial kanser 5. Gebeliğe bağlı veya Gebelikte diyabet 6. Hipertansiyon 7. Kısırlık 8. Metabolik sendrom 9. Düşük veya erken doğum 10. Uyku apnesi, uyku problemi, hastalıklar

Polikistik Over Sendromu ile Hamilelik

Polikistik Over Sendromu yumurtlama nedeniyle gebe kalmanızı zorlaştırabilir. Ancak, kadınlarda kısırlık tedavisi de olabilir. İle Polikistik Over Sendromu doğal gebelik kurallarının belirli bir dizi izleyerek mümkündür. Doğal yöntemleri izleyerek, basit bir yaşam tarzı ve diyet değişiklikleriyle Polikistik Over Sendromu doğal bir şekilde tedavi edebilirsiniz.

Polikistik Over Sendromu Diyet değişiklikleri

Doğru yemeği yiyerek belirtilerinizi oldukça iyi yönetebilirsiniz. Belirli öğeleri tüketmemek ve çok gerekli olanları dahil olmak, belirtilerinizle başa çıkmanıza yardımcı olabilir. İyi dengelenmiş bir diyet hormonlarınızı ve adet döngüsünü düzenler.

Güne sağlıklı yiyeceklerle başlayın

Kahvaltınızda değişiklik yaparak başlayabilirsiniz. Sağlıklı protein ve yağ var. Kan şekeri seviyeleriniz sabit kalmalıdır, bu nedenle kahvaltınızı kalktıktan sonra mümkün olduğu kadar erken aldığınızdan emin olun. Besin maddeleri için bazı yeşil yapraklı sebzeleri ekleyin ve doğru karbonhidratları alın. Ekmek ya da benzeri yağlı ürünleri yemeyin.

Tüm gıdalar

Bütün yiyecekler suni şeker veya koruyucu madde içermez. Onlar olabildiğince doğal ve işlenmemiş. Kan şekeri korumanıza yardım eden bakliyat, kepekli tahıllar, sebzeler ve meyvelerden oluşur.

Soya

Soya vücudunuz için östrojen gibi davranır, bu da hormonları dengelemeye yardımcı olur. Bununla birlikte, ailenizde östrojenle ilişkili kanser öyküsü varsa, soya ürünlerinden tamamen uzak durmalısınız. Endokrin sisteminize karışabilir.

Antienflamatuvar

PKOS düşük düzeyde kronik bir inflamasyondur. Ağaç fındıkları, yağlı balıklar, yeşil yapraklı sebzeler, zeytinyağı ve domates gibi diyetlerinize iltihap önleyici yiyecekler ekleyebilirsiniz.

Dengeleyin!

Karbonhidrat ve protein tüketiminin doğru şekilde tüketilmesi ve alınması çok önemlidir. Enerji ve hormon seviyelerini arttırırlar.İnsülin üretir ve vücudunuzun bağışıklığını düzenler. Bazı kaynaklar fındık, baklagiller ve tam tahıllardır. Muz, ıspanak, kaju fıstığı ve badem tüketerek magnezyum alım miktarını artırın.

Biraz lif ekle

Lif bakımından zengin bir diyet sindiriminizi iyileştirmeye yardımcı olur. Avokado, armut, brüksel lahanası, brokoli, lima fasulyesi ve mercimek daha fazla tüketin.

Demir alımını artır

PKOD'si olan bazı kadınlar, dönemleri boyunca ağır kan kaybediyorlar. Bu demir eksikliğine veya kansızlığa neden olabilir.Daha fazla ıspanak, yumurta ve brokoli tüketerek demir alımınızı arttırmanız gerekecektir.

Kafeine hayır de

Kahve gününüzü kurtarabilir ancak vücudunuzu kurtaramaz. Çeşitli sorunlara ve komplikasyonlara neden olur. Bunun yerine bitki çayına, bunun yerine yeşil çayı geçin. PKOS'lu kadınlarda insülin direncini arttırır ve kilo yönetimine yardımcı olur.

Zerdeçal

Hindistan'ın en çok tercih edilen lezzeti olan bu baharatın, antienflamatuar bir madde olarak çalışan ve insülin direncini azaltan bir bileşeni olan kurkumin vardır.

Çinko

Doğal olarak Polikistik Over Sendromu ile nasıl gebe kalmanın yollarını buluyorsanız , Zinc bu konuda yardımcı olabilir. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve doğurganlığı arttırır. Ayrıca aşırı tüy dökülmesinden kurtulur. Diyetinizi deniz mahsulleri, ağaç fıstığı, fasulye ve kırmızı etle doldurun.

Çuha çiçeği yağı

Akşam çuha çiçeği yağı düzensiz adet kanaması ve dönemler boyunca acı veren zamana yardımcı olur. Ayrıca kolesterol seviyenizi yükseltir ve sahip olduğunuz stresten kurtulur.

Endokrin Bozuculardan Kaçının

Endokrin bozucular, vücudun doğal hormonlarının normal sürecini etkileyen kimyasallardır. Var o kadınlar PCOD buna çok duyarlıdır. Bisfenol A gibi kan dolaşımında androjenleri etkileyebilecek birçok endokrin bozucu vardır. Plastiklerdeki bazı endokrin bozucular bile üreme hastalıkları ve şişmanlığı olan insanları etkileyebilir. Bu tür insanların bu hastalıkları çocuklarına geçirmesi daha olasıdır.

Akupunkturu deneyin

Akupunkturun Polikistik Over Sendromunun doğru tedavisi için ne kadar faydalı olabileceğine dair birçok kanıt vardır. Egzersizle yapılan elektro-akupunktur bile, cinsiyet hormonu seviyelerinde, adet sıklığında ve hiperandrojenizmin iyileşmesine neden olabilir.

Daha Fazla D Vitamini Alın

Polikistik Over Sendromlu kadınların yüzde 60'ından fazlasında D vitamini eksikliği de var. Bu eksiklik bu sendromla doğrudan bağlantılı olmasa da, dolaylı olarak, insülin duyarlılığı gibi aynı konuda dönen birçok başka problemle dolaylı olarak bağlantılı. obezite, düşük luteinize edici hormon seviyeleri, yüksek trigliseritler ve kısırlık ve diyabet. Günlük rutininize D vitamini ekleyerek, insülin duyarlılığında, kilo kaybında, yumurtalık kistlerinin oluşumunda azalma, periyodların düzenlenmesi, minimal inflamasyon, düşük kolesterol ve kan dolaşımında daha az androjen gözle görülür bir iyileşme var.

Egzersiz

Egzersizin ve Polikistik Over Sendromunun el ele gitmediğini düşünebilirsiniz. Ancak, sonuçlar sizi şaşırtabilir. Sağlıklı bir kiloyu korumak istiyorsanız, egzersiz yapmalısınız. Fakat bunun çok fazlası hormonlarınızda dengesizliğe neden olabilir. Egzersiz, sağlıklı bir kiloyu korumak için gerçekten önemlidir, ancak, aşırı egzersiz hormonlarınızı etkileyebilir, bu nedenle yoga, Pilates, hafif aerobik ve yüzme gibi basit egzersizler deneyin.

Stresi azalt

Bir günde aldığınız uyku miktarı stres seviyenizi etkileyebilir ve hormon seviyelerinin korunmasına yardımcı olabilir. Geceleri en az 9 ila 10 saat uyumalısınız. Uyumadan önce zengin veya yağlı yiyecekleri yemekten kaçının. Yoga, uygun bir uyku programı ve kontrol kafeini ile stres seviyenizi azaltabilirsiniz. Yürüyüşe çıkın ve rahatlayın, stresi azaltmak için kişisel bakım uygulayın.

Gerekli önlemleri alın

Polikistik Over Sendromu karmaşık bir hastalıktır ve herkes bu tedaviye aynı cevabı vermeyecektir. Bu nedenle, bunun için doğru tıbbi konsültasyona başvurmanız çok önemlidir. Bazı mineraller de fazla tüketilmemelidir, çünkü diğer hastalıklara yol açabilir. Yanlış ve ekstra iddialarda bulunan birçok takviye ve probiyotik vardır. Adil araştırma payınızı yapın ve daha somut bilgiler arayın. Her şeyden önce, daima doktorunuza danışın. Herhangi bir alternatif tedaviye başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Çevreniz hakkında dikkatli olun

Hayatınızdaki her gün, vücut bakım losyonları veya el yıkamalar gibi çeşitli ürünlerde toksinler kullanırsınız. Bağışıklık sisteminizi olumsuz yönde etkilediği için bunlardan kaçınmaya çalışın. Herhangi bir şey satın almadan önce etiketleri okuduğunuzdan emin olun ve sirke, kabartma tozu ve uçucu yağlar gibi ev yapımı ürünler yapmayı tercih edin.

Polikistik Over Sendromlu ve hamile kalmak isteyen hastalar için tedavi seçenekleri

Polikistik Over Sendromu ile bile hamile kalma olasılığını artırabileceğiniz bazı yollar vardır. Seçeneklerden bazıları şunlardır: 1. Kilo yönetimi 2. Uygun ve zamanında İlaçlar 3. İn vitro fertilizasyon 4. Cerrahi

Sonuç

İyi işleyen bir kurum için tüm gereksinimlere sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Bunlar Polikistik Over Sendromu doğal olarak tedavi etmenin ve sizi güçlü ve mutlu tutmanın birkaç yoludur. Size daha iyi yol açan sağlıklı seçimler yapın. Bu, tüm sorunlarınızın anahtarıdır.


DİĞER KONULAR