tüp bebek ankara - tup bebek ankara - tupbebekankara

Yükleniyor...


star star star star star Rating 4.2 28 toplam görüntüleme

Polikistik Over Sendromu Türleri

Polikistik Over Sendromu Türleri ile Bu bölümde, farklı PCOS türlerini ve ne tür PCOS'lara sahip olacağız. Dört tip PCOS vardır: İnsüline dirençli PCOS, İnflamatuar PCOS, Gizli neden olan PCOS ve Hap kaynaklı PCOS.

1. İnsüline dirençli PCOS Bu en yaygın PKOS türüdür. Bu tip PCOS, sigara, şeker, kirlilik ve trans yağdan kaynaklanır. Bu, yüksek insülin seviyeleri yumurtlamayı önler ve yumurtalıkları testosteron oluşturmak için tetikler. Doktorunuz tarafından sınırda diyabetik olduğunuz ve glukoz tolerans testinizin normal olmadığı söylendi. Artmış insülin seviyeniz varsa ve aşırı kiloluysanız, PCOD insülin direncine sahip olabilirsiniz . İPUCU - ÇIKIŞ ŞEKERİ! Sadece şekeri küçült, ilk adımın olmalı. Az miktarda şeker sağlıklıdır, ancak bol miktarda alarak insülin direncine katkıda bulunursunuz. İnsülin direncini önlemek için PCOS inositol alabilir. Yavaş bir süreç olduğundan, bu tip PCOS'dan iyileşmek için yaklaşık altı ila dokuz aylık bir süreye ihtiyaç vardır.

2. Hap kaynaklı PCOS Bu tür ikinci en yaygın PCOSdur. Yumurtlamayı baskılayan doğum kontrol hapları nedeniyle gelişir. Kadınların çoğu için, bu etkiler uzun sürmez ve hapın etkisi bittikten sonra yumurtlamaya devam ederler. Ancak bazı kadınlar, hapların etkisi bittikten sonra bile aylarca ve yıllarca yumurtlamaya devam etmez. Bu süre zarfında kadınlar doktora danışmalıdır. Haplarla başlamadan önce düzenli ve normal periyotlar yaşarsanız, bu Pill kaynaklı PCOS belirtisi olabilir. Ya da kan testinde LH seviyeleriniz artarsa, bu da bir işaret olabilir.

3. FİLMATİK PCOS PKOSta inflamasyon nedeniyle yumurtlama önlenir, hormonlar dengesizleşir ve androjenler üretilir. İltihap strese, ortamın toksinlerine ve glüten gibi iltihaplı diyetlere neden olur. Baş ağrısı, enfeksiyonlar veya cilt alerjileri gibi semptomlarınız varsa ve kan testleriniz D vitamini eksik olduğunuzu gösteriyorsa, kan sayımınız normal değildir, artan tiroid seviyeleri o zaman iltihaplı PCOSlu olabilirsiniz. İPUCU - STRES ALMAYIN! Süt ürünleri, şeker veya buğday gibi enflamatuar yiyecekleri tüketmeyi bırakın. Anti-enflamatuar etkileri olduğu için magnezyum takviyesi almaya başlayın. İyileşme süreci yavaş bir süreç olduğu için yaklaşık dokuz ay sürer.

4. GİZLİ PCOS Bu, PCOSun daha basit bir şeklidir, neden bir kez çözüldüğünde çözülmesi yaklaşık üç ila dört ay sürer. Gizli PCOS Nedenleri: Tiroid hastalığı, iyot eksikliği (yumurtalıkların iyot ihtiyacı) ve vejetaryen diyet (sizi çinko eksikliği ve yumurtalıkların çinkoya ihtiyacı vardır) ve yapay tatlandırıcılar. Zaten PCOS için sayısız doğal tedavi uygulandıysanız ve hiçbir şey çalışmıyor gibi görünmüyorsa, doktora danışın ve bu konuda daha fazla bilgi toplayın


DİĞER KONULAR