Tüp Bebek Ankara

admin

Tüp Bebek Ankara

Tüp Bebek Ankara ile Tüp Bebek süreci aşağıda açıklanan belirli adımların yardımı ile anlaşılabilir.

  • Yumurtalık stimülasyonu: Doğurganlık uzmanı, yumurta salınımının zamanlamasını izler. Doktor, hormonal seviyenin ve IVF’nin diğer koşullarının normal olup olmadığından emin olacaktır. Doktor üretilen yumurtaları izlerse uygun olur veya olmaz.
  • Yumurta alımı: Bu aşamada, hafif hafif sedasyon altında iğne kullanılarak yumurtalar dişinin yumurtalıklarından alınır. Ayrıca, yumurtalar, besiyerindeki besin maddelerini içeren bir tabağa yerleştirilir ve ayrıca inkübatöre kaydırılır.
  • Döllenme: Bu, erkek spermlerinin alındığı ve özel bir odada en aktif sperm ile karıştırıldığı döllenme adımıdır. Daha sonra, yumurta ve sperm inkübatöre yerleştirilir ve sağlıklı embriyo oluşması için süreç izlenir.
  • Embriyo transferi: En sağlıklı embriyonun transfer edildiği son adımdır. İlk olarak, doktor sağlıklı embriyo seçilebilecek şekilde inceler. Küçük plastik tüplerin yardımı ile embriyo transfer edilir.

Tüp Bebek Süreci

IUI intrauterin tohumlama anlamına gelir. Spermin doğrudan dişi rahmine koyulmasına izin verir. Bu işlemde, işlenmiş (yıkanmış) sperm kullanılır. Bununla birlikte, bu tekniğin kullanılması, gebe kalma olanaklarının artmasına neden olacaktır.

Tüp Bebek Süreci Ağrılımıdır

Hayır, IVF hiç ağrılı değildir, çünkü IVF için kullanılan enjeksiyonlar saflaştırılır ve deri altından enjekte edilir. Yumurta toplama işlemi tamamen ağrısız olan hafif sedasyon altında yapılır. Embriyo transferi sırasında, anestezi yapılmaz, ancak herhangi bir ağrıya neden olmayan 2 ila 5 dakikalık bir işlemdir.

Next Post

Kadınlar ve erkekler hangi yaşta çocuk sahibi olabilir?

Kadınlar ve erkekler hangi yaşta çocuk sahibi olabilir? Bir çiftin bebek sahibi olmaya çalışmasını engelleyen yasal bir sınır yoktur. Her bir çiftin durumuna, sağlıklarına ve fiziksel durumlarına ve ayrıca diğer faktörlere çok bağlıdır. Kadınlar için 50 yaş, doğurganlık tedavisinin önerilmediği makul bir sınırdır.

Şimdi Bize Abone Ol

error: Content is protected !!