tüp bebek ankara - tup bebek ankara - tupbebekankara

Yükleniyor...


star star star star star Rating 4.2 20 toplam görüntüleme

Embriyo Transferi Sonrasında Başarıyı Arttırmak için Yapmalması Gerekenler

Embriyo Transferi Sonrasında Başarıyı Arttırmak için Yapmalması Gerekenler şöyledir, Pek çok çift için, ebeveynliğe giden yol her zaman öngördüğü gibi değildir, özellikle kısırlığa giden uzun bir yoldan sonra veya bazı durumlarda başlangıçtan itibaren bir zorluk olacağını bilerek. Binlerce infertil çift ebeveynlik yoluna girdi. IVF hastası için embriyo transferinden sonraki “iki hafta bekleme” süresi duygusal olarak zor bir zamandır. Olumlu hamilelik testi ile ödüllendirilmiş olsun veya olmasın, çok fazla çaba, zaman ve elbette para alan kararları beklemek çok zor. ”En sık sorulan soru,“ Başarıyı arttırmak için embriyo transferinden sonra ne yapmalı? ”Embriyo transferinden sonra en iyi tavsiyeler şöyledir : Sakin ol: “İki hafta bekleyin”, kadın rahimdeki embriyonun nakledilmesinden hemen sonra başlar. 

Embriyo transfer prosedürü, her kadın için doğurganlık tedavisi yolculuklarında stresli ancak heyecan verici bir kilometre taşıdır. Kendinizi büyütmenin zamanı geldi, sonucun stresini ilk günden itibaren almayın. Arkanıza yaslanın, Rahatlayın ve Gülün. Gülüyorsanız, stresten çok uzaktasınız ve ihtiyacınız olan bu. Sizin için en iyi olanı bildiğiniz gibi stressiz yaşamanın kendi yolunuzu bulun. Tam olarak istirahat edin Yatak istirahati adına her zaman yatakta yatmak, embriyo transferinden sonra yapılmaması gereken bir şeydir. Yatak istirahati embriyo transferinden sonra hamilelik şansınızı artıramaz, bu da en kötüsüne neden olabilir. Kendine iyi bak, dinlen, çok uyu ve yapmak istemediğin hiçbir şeyi yapma. Günlük rutininize alışkın olduğunuz şekilde devam edebilir ve ayrıca ofise başlayabilirsiniz. Vücudunu dinle; İsterseniz bir gün izin alın, kanepeye sarılın ve en sevdiğiniz diziyi izleyin. Ayrıca, evde endişeli hissediyorsanız ve etrafta dolaşmak istiyorsanız, yürüyüşe çıkın. Sanki zaten hamileymişsin gibi Embriyo transferinden sonra ne yenir? Zaten hamile gibisin. Embriyo transferinden sonra başkalarının ne yediğini dinlemek yerine, dengeli ve sağlıklı beslenmenize odaklanın. “Mucize yiyecek” yok. Meyveler, sebzeler, proteinler, lifler, karbonhidratlar dahil olmak üzere besleyici olarak dengeli bir diyet yapın. Ayrıca vitaminler, folik asit ve almanız gereken diğer takviyeler hakkında doktorunuza danışın. 

Alkol, kafein ve nikotin gibi zararlı maddelerden kaçınmanız gerektiğini söylemeye gerek yok. İlaçlarınızı zamanında alın Destekleyici ilaçlarınızı doktorunuzun önerdiği şekilde kullanınız. Reçetesiz ilaçtan asla kaçının. Bu ilaçlar embriyoyu canlı tutmanıza ve uterus ortamınızı optimum hale getirmenize yardımcı olur. Tüm ilaçların bir çizelgesini oluşturun ve dozunuzu doldurun. Güçlü egzersizden kaçının Kendinizi rutin faaliyetlerinizle sınırlamayın, ancak embriyo transferinden sonra ağır ağırlık kaldırmak iyi bir fikir değildir. Ne kadar kaldırılacağına ve büküleceğine dair kesin bir önlem yoktur, ancak ağır ağırlıktan ve sıkı egzersizden kaçınılmalıdır. Yumurtalıklarınız muhtemelen bu noktada genişlemiş ve hassaslaşmıştır ve korunmaları gerekir, bu nedenle sıkı çalışmanız için büyük bir HAYIR. Sakin Ol: Aşırı Sıcaklıktan Kaçının Tamamen sıcaktan kaçının. Sıcak banyolar, sıcak yoga, sauna, ısıtma yastıkları veya uterusunuzun sıcaklığını artırabilecek herhangi bir şey olabilir ve embriyo transferinden sonra kesinlikle kaçınılmalıdır. En Kötüleri Bekleyin ve En İyiyi Bekleyin IVF döngüsü yok, hamileliği garanti eder, bu yüzden iki hafta bekledikten sonra olası tüm durumlara hazır olmalısınız. Bu bekleme yapabilir veya bozabilir ve bunu inkar edemezsiniz. Fakat embriyo transferinden sonra gebelik şansınızı yüksek tutmak için yukarıdaki ipuçlarını takip etmelisiniz. Tüm stresi tek başına taşımaya çalışmayınız ve ailenizden destek isteyebilirsiniz..

Embriyo transfer başarısı embriyo transferinin başarılı olup olmadığını öğrenmek için sizi bekleyen insanları neşelendirsin. Yukarıdaki listeye baktığınızda, sonucu değiştirmek için yapabileceğiniz pek bir şey olmadığını fark edeceksiniz. Bu şeyler size sonunda başarı vaat etmeyecek ancak bunlar embriyo transferinden sonra iki hafta beklediğinizle başarılı bir şekilde başa çıkmanıza yardımcı olacak faktörlerdir. Başarı oranı % 99'dur, embriyo ve uterus etkileşimine bağlıdır. Bu bekleme süresinden sonra sonuç pozitifse, derhal IVF son tarihini isteyin ve, eğer embriyo transferi başarılı olmazsa, Allah korusun kendinizi veya eşinizi suçlamayınız. Gerçekten sizin kontrolüzde değil. Tavsiye için doğurganlık uzmanınızla konuşmalısınız, asla bir Ebeveyn olma umudundan vazgeçmeyin.


DİĞER KONULAR