tüp bebek ankara - tup bebek ankara - tupbebekankara

Yükleniyor...


star star star star star Rating 4.2 32 toplam görüntüleme

Tüp Bebek Tedavisi için Sağlıklı Yaşayın

Tüp bebek tedavisi için Ailenize başlamayı planlarken sağlıklı ve başarılı bir hamilelik sağlamak için hem kendinizin hem de eşinizin sağlıklı olması önemlidir. Tabii ki, bu sizin doğurganlık, kilo, uyku, iş-yaşam dengesi, stres yönetimi ve egzersizinizi gerektirdiği anlamına gelmez, bunların tümü doğurganlığınızda ve dolayısıyla hamile kalma yeteneğinizde rol oynar.

Sağlıklı bir kiloyu koruyun - BMI'nin 25 kg / cm2'den az olmasıyla hem siz hem de eşinizin sağlıklı bir kiloda kalması önemlidir. Bu, ne yediğinizi izlemek ve sadece yediğiniz ve yaktığınız kalorilere dikkat etmek değil, aynı zamanda size en uygun beslenmeyi sunan yiyecekleri seçmek anlamına gelir.

Aktif Olun - Egzersiz ne kadar sağlıklı olduğunuzda önemli bir rol oynar - çünkü sadece fazla kalorileri yakmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda insülin seviyelerinizi düzenlemenize ve stresi yönetmenize yardımcı olur. İdeal olarak, her gün yaklaşık 30 dakika orta derecede egzersiz yapmanız gerekir. Spor salonu veya pahalı bir ekipmana sahip olmak zorunda değildir: sadece hızlı bir yürüyüş yapmak veya birlikte yoga yapmak büyük ödüller kazanmanıza yardımcı olabilir.

Sağlıklı Besin ve Kafeini İzleyin - Kesinlikle hiç iyi olmayan basit karbonhidrat ve şekerlere tıkmak yerine, yemek ve atıştırmalıklarınız için bilinçli seçimler yapın. Protein, iyi yağlar ve kompleks karbonhidratlar seçin ve kahveyi yeşil çay ile değiştirerek kafein alımınızı sınırlandırın. Vücudunuz bunun için size teşekkür edecektir.

Stresi Yönetin - Günlük yaşamın taleplerinden kaçmanın yolu yoktur; bu nedenle, stresi ele almak önemlidir. Egzersiz, yoga ve meditasyon sakinleşmenize ve yaşamınıza pozitiflik katmanıza yardımcı olabilir. Her gün kendinize biraz zaman ayırın, sizi rahatlatan bir aktivitede egzersiz yapın, meditasyon yapın veya şımartın.

Sigarayı ve Tütünü Bırakın - Nikotin, sisteminize maruz bırakabileceğiniz en tehlikeli maddedir - hepimiz nikotin ve kanser arasındaki bağlantının farkındayız. Bununla birlikte, genel sağlığınıza zararlı olmasının yanı sıra, nikotin de doğurganlığı etkiler.

Alkol'e 'Hayır' deyin - Bir aile kurmaya çalışıyorsanız, o zaman tüm alkol, sadece sosyal olarak bir zorunluluk olmasa bile. Alternatif olarak, sert şeyleri sağlığınıza fayda sağlayan kırmızı şarap gibi antioksidan bakımından zengin bir içecek lehine yazınız.

Radyasyona Karşı Koruma - X ışınları ve dizüstü bilgisayarlar ve cep telefonları gibi elektronik cihazlar, verimliliğiniz için zararlı olabilecek düşük dereceli radyasyon yayar. Bu nedenle, hem siz hem de eşinizin bu cihazların kullanımını azaltarak ve bunları güvenle kullanmak için adımlar atarak maruz kalmayı sınırlandırması önemlidir.

CYBE Karşı Kendinizi Koruyun - Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar sağlığınız ve doğmamış çocuğunuz için tehlike oluşturur. Düzenli testlerde güvende olduğunuzdan emin olun ve kan transfüzyonu yapıyorsanız, enfeksiyon için test edilmiş güvenli kan konusunda ısrar edin.

Isıya Dikkat Edin - Buhar banyoları ve saunalar sperm sayısını etkileyebilir, bu yüzden aşırı maruz kalmaktan kaçının.


DİĞER KONULAR