tüp bebek ankara - tup bebek ankara - tupbebekankara

Yükleniyor...


star star star star star Rating 4.2 39 toplam görüntüleme

Tüp bebek tedavisi yaz aylarında daha da başarılımıdır?

Tüp bebek tedavisi yaz aylarında daha da başarılımıdır ile Genellikle yaz mevsiminde hamilelik ve IVF tedavisi almak için iyi değildir, ancak araştırmaya göre, yaz aylarında IVFyi benimseyen çiftlerin başarı oranı yüksektir. Güneş ışınları, IVFnin başarı olasılığını artıran en iyi D vitamini kaynağıdır. Genellikle yaz, bronzlaşma, tatiller ve uzun güneş ışığının varlığı ile bilinir, ancak aynı zamanda  infertilite muzdarip kadınlar için Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında hamilelik için faydalıdır. Çiftler, kış mevsiminin IVF hamileliği için en iyisi olduğuna inanmaktadır, ancak verilere göre yaz mevsimi gebe kalmanın ve hamileliğin gelişimi için daha faydalıdır. Hamile kadınlar için D Vitamini mükemmel ilaçlar olarak bilinir, bu nedenle yaz mevsimi IVF'de başarılı hamilelik potansiyelini iki katına çıkarır. Melatonin hormonu uykudan sorumludur, Melatonin sadece uyku ve yürümenin doğasını belirler, aynı zamanda kadınların doğurganlığını da arttırır. 

Bu hormon, yaz mevsiminde kadınların üreme kapasitesini artırmak için üreme dokusunu doğrudan aktive eder. Aynı zamanda yaz aylarında, yaz aylarında gelişen embriyonun ilk kışı görmeden önce birkaç ay geçirdiği anlamına gelir. Kadınlar, kış aylarında yumurtalık tetiklemek için kullanılan IVF tedavisi sırasında daha fazla gonadotropin hormonuna ihtiyaç duyarlar, ancak kışın yazın ışığa oranla doğal ışık eksikliği nedeniyle, tedavide atılım yoktur. D vitamini vücutta uygun kalsiyum seviyesini korur. Rahimdeki dişlerin ve kemiklerin oluşumuna yardımcı olur ve büyüyene kadar bağışıklık seviyesini arttırır. D vitamini eksikliği olan kadınlar hamilelik sırasında diyabet riski altındadır. IVFye yeterli miktarda D vitamini uygulanmış kadınların yüksek kaliteli embriyo üretme olasılıkları daha yüksektir ve gebe kalma şansları ikiye katlanır, çalışmalar ayrıca düşük D vitamini seviyelerinin kısırlıktan da sorumlu olduğunu göstermektedir. Ayrıca IVF döngüsüne başlamadan önce uzun süre güneş altında yaşayan kadınların doğum oranlarının yüksek olduğu ve tutulma seviyelerinin düzeldiği ve yumurtanın olgunlaştığı tespit edilmiştir.

Yaz aylarında IVF döngüleri sırasında uzun süre güneş ışığında yaşayan kadınların rahatlaması daha olasıdır. Stres olumsuz etkiyi artırmak için ana sebep olarak kabul edilir. Böyle bir durumda, eğer bir kadın olumlu düşüncelere sahipse, hamile kalma şansı da daha iyidir. Yaz mevsimi tartışmasız bir şekilde herkesi daha mutlu ve çok daha az endişeli bırakıyor. Bu Yaz IVFyi Deneyin: Tüp Bebek sonuçları ne kadar şaşırtıcı olursa, bir döngüden geçmek eşit derecede zor bir zamandır. Yaş, yumurta kalitesi ve yaşam tarzı alışkanlıkları gibi faktörlerin tümü, kadınların kendi döngülerinden geçerken mücadele ettiği bir başarıya ulaşmak için engelleme veya engelleme işlevi görür. Eğer IVF tedavisini düşünüyorsanız ve kendinize bu yaz denemek isteyip istemediğinizi soran buluyorsanız, cevap kolaydır: Evet! Ruh arttırıcı güneş ışığı, eşinizle ve doğanızla kanıtlamak için daha fazla zaman geçiren mevsim, denemek ve gebe kalmak için nedenlerle doludur.


DİĞER KONULAR